Gadu un mēnešu nosaukumi
Sekojot gaudīja-vaišnavu tradīcijai, gadus skaita no Kunga Šrī Krišnas avatāra Kunga Šrī Čaitanjas atnākšanas gada. Kungu Čaitanju reizēm sauc par Gauru, tāpēc gadu sauc gaurābda – «Kunga Čaitanjas gads». Katrs mēnesis jeb «māsa» ir nosaukts Kunga Višnu vārdā.
Mēnešu nosaukumi ir uzskaitīti tabulā.
Kad ievērot ēkādašī
Ļoti nozīmīgs ir vienpadsmitais tithi jeb ēkādašī. Šrī Čaitanja-čaritāmritā (Madhja-līlā 24. nodaļā) Kungs Čaitanja Mahāprabhu dod norādījumu Sanātanam Gosvāmī par to, kā vaišnaviem jāievēro vadošie principi. 342. pantā Kungs Čaitanja saka:
«Tev ir jāizskaidro nepieciešamība izvairīties no jaukta (vidha) ēkādašī un ievērot tīru (šudha) ēkādašī. Vēl izskaidro, kāpēc nav ieteicams izlaist ēkādašī. Ikvienam bhaktam ļoti uzmanīgi jāievēro ēkādašī. Ja bhakta to nedara, tad viņš būs nevērīgs, pildot garīgo kalpošanu.»
Hari-bhakti-vilāsā ir izskaidrots, ka ēkādašī ir vidha (jauktais) tad, ja vienpadsmitais tithi sākas pirms saules lēkta, bet brāhma-muhūrtas laikā (svētīgs laiks stundu un 36 minūtes pirms saullēkta) ir vēl desmitais tithi.
Bhaktas parasti gavē ēkādašī dienās. Taču īpašās dienās, kuras sauc par mahādvādašī, ir jārīkojas citādi. Tad ir jāgavē nevis ēkādašī dienā, bet gan nākošajā dienā, kas ir dvādašī, lai gan ēkādašī ir šudha jeb tīrs, nevis vidha jeb jaukts. Pavisam ir astoņi mahādvādašī.
Gavēņa pārtraukšana
Ja bhakta gavē ēkādašī dienā, tad nākošajā rītā viņam ir jāpārtrauc gavēnis laikā, kas norādīts kalendārā. Tas ir vietējais laiks vietai, kurai kalendārs ir aprēķināts.
Daudzās valstīs vasarā pulkstenis tiek pagriezts stundu (dažreiz pat vairāk) uz priekšu, lai labāk izmantotu dienas gaismu. Vēdiskā kalendāra programma neņem vērā vasaras laiku. Tāpēc, ja valstī ir ieviests vasaras laiks, ir jāpārrēķina kalendārā norādītais laiks. Parasti tas nozīmē, ka tad, kad ir spēkā vasaras laiks, kalendārā dotajam laikam ir jāpieskaita viena stunda.
Tithi atkārtošanās vai pārlekšana
Dažreiz kāds tithi ir izlaists vai kāds tithi var atkārtoties divas dienas pēc kārtas. Tā nav kļūda. Kalendārā ir norādīts tithi (mēness fāze), kas vēl ir saules lēkta brīdī. Dažreiz mēness fāze var sākties pēc saules lēkta vienā dienā un beigties pirms saules lēkta nākošajā dienā, tāpēc tas kalendārā nebūs parādīts. Vai otrādi: mēness fāze var turpināties divus saules lēktus, tāpēc tithi atkārtosies divreiz.
Sankrānti
Sankrānti ir brīdis, kad Saule ieiet zodiaka zīmē.
Tie, kas labi pārzina rietumu astroloģiju, būs izbrīnīti, ka kalendārā atzīmētās dienas, kad Saule ieiet zodiaka zīmē, atšķiras no rietumu astrologu datumiem. Tā ir būtiska atšķirība starp rietumu astroloģiju un vēdisko astroloģiju. Vēdiskajā astroloģijā par astroloģiskā gada sākumu tiek uzskatīts brīdis, kad Auna zvaigznājs atrodas tā sauktā sideriskā zodiaka 0º. Savukārt rietumu astroloģijā izmanto tropisko zodiaku, kas ir nosacīta atskaites sistēma un kas lēnām virzās pretēji reālajam zodiakam. Sideriskais zodiaks precīzi atbilst reālajam zvaigžņu stāvoklim debesīs, jo vēdiskajā astroloģijā ņem vērā zvaigžņu kustību pie debesīm. Šo novirzi rietumu astronomi sauc par precesiju. Sīkāk par atšķirībām starp siderisko un tropisko zodiaku var izlasīt grāmatās par vēdisko astroloģiju.